
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 32 mm |
| Width | 20.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 10.2 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 20.3 mm |
| RoHS | Compliant |
| Features | SCP |
| Min Input Voltage | 18 V |
| Output Current | 600 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Max Output Current | 600 mA |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 2 kV |
| Output Power | 3 W |
| Efficiency | 79 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
| Nominal Input Voltage | 24 V |
| Max Output Voltage | 5 V |
| Isolation | Isolated |
| Output Current-Channel 1 | 600 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
Stock: 8
Distributors
pcbx
Unit Price$13.68657
Ext.Price$13.68657
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.68657 | $13.68657 |
| 10 | $12.69143 | $126.91430 |
| 25 | $12.46103 | $311.52575 |
| 50 | $12.23481 | $611.74050 |
| 100 | $12.01270 | $1201.27000 |
| 300 | $11.79462 | $3538.38600 |
| 500 | $11.58050 | $5790.25000 |
| 1000 | $11.37056 | $11370.56000 |
